Kis Szabival nyert a székely válogatott

Győzelemmel kezdte a londoni CONIFA labdarúgó-világbajnokságot Székelyföld válogatottja, amely csütörtökön Kis Szabival soraiban Tuvalu ellen (szigetország Hawaii és Ausztrália között, a Csendes-óceánban, lakossága pedig alig tízezer fő) nyert 4–0 arányban. A III-as számú kvartettben még a zimbabwei Matabeleland és az olasz Padánia kapott helyet.

Székelyföld kezdettől egyértelműen uralta a meccset, a vezetést a 23. percben szerezte meg Bajkó révén. A szünet után még jelentősebb lett a fölénye, számtalan helyzetéből újabb hármat értékesítve, magabiztosa sikerrel indította a tornát.
Kis Szabi majd egy órát töltött a pályán, hasznos játékkal vétette észre magát, többször is „forintos” labdával szolgálta ki társait, nem az ő vétke, hogy ezekből nem született gól.

Székelyföld–Tuvalu 4–0 (1–0)
Székelyföld csapata: Nagy Barna – Kilyén Szabolcs, ­Bíró Norbert, Csizmadia Csaba
(Rózsa Árpád), Csiszer Balázs – Mitra Szilárd (Gazda József), Szőcs Loránd – Györgyi Arthur (Magyari Szilárd), Fülöp István, Kis Szabolcs (Szőcs László) – Bajkó Barna. Játékos-edző: Ilyés Róbert.
Gólszerző: Bajkó 3, Magyari.

KÉP: A nyitó mérkőzés előtti fotó Székelyföld válogatottjának öltözőjéből. Fotó: Zátyi Tibor/Székelyhon.ro